Aicinām balsot par Daugavpils novadu kā draudzīgāko pašvaldību ģimenei

Lai noteiktu labākās pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, kopš 2017. gada tiek realizēta programma “Ģimenei draudzīga pašvaldība”.

Aicinām līdz š. g. 12. novembrim balsot par Daugavpils novadu kā draudzīgāko pašvaldību ģimenei: https://www.vietagimenei.lv/pasvaldiba/daugavpils-novads/!

To ir iespējams izdarīt konkursa mājaslapā, apskatot infografikas un salīdzinot ar citām pašvaldībām.

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” mērķis ir noteikt tās Latvijas pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai. Šim mērķim Sabiedrības integrācijas fonds rīko konkursu visām Latvijas 119 pašvaldībām, kura ietvaros 3 kārtās konkursa vērtēšanas komisija atlasīs ģimenēm ar bērniem draudzīgākās 5  laureātpašvaldības (pa vienai katrā plānošanas reģionā), no kurām viena ar augstāko punktu skaitu visa konkursa ietvaros tiks apbalvota, piešķirot nomināciju “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020”.

Konkursa 3. kārtā vērtēšanas komisija klātienes vizītēs vērtēs desmit Latvijas visaugstāk novērtētās pašvaldības.

Atšķirībā no iepriekšējos gados rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, šogad Sabiedrības integrācijas fonds ir ieviesis jaunu pašvaldību vērtēšanas posmu – pašvaldību sniegto atbalsta pasākumu ģimenēm ar bērniem izvērtējumu, kas balstīts uz ekonomiska algoritma sistēmu, lai ne tikai izvērtētu pašvaldību finanšu iespējas, dzimstības datus un iedzīvotāju balsojuma rezultātus, bet arī sniegtu pilnvērtīgu izvērtējumu ļoti plašā pašvaldības atbalsta programmas klāstā.

Programmas ietvaros konkursa laureātpašvaldību un nomināciju balvām ir piešķirti finanšu līdzekļi 100 000 eiro apmērā.

Informācija par konkursa balvām un iespēju iedzīvotājiem palīdzēt savai pašvaldībai pieejama dokumentā – Konkursa nolikums