Kultūras mantojuma diena Līksnas stacijā

18. septembrī Kultūras mantojuma dienu ietvaros tika atzīmēti Līksnas stacijas 160 gadi. Pasākums norisinājās pie stacijas ēkas, kur ar Līksnas stacijas vēsturi klātesošos iepazīstināja Kultūras nama direktore Valentīna Korsiete. Ar savām atmiņām par dzīvi, darbu un izklaides iespējām šajā vietā dalījās bijusī stacijas darbiniece Olga Kuzmina, kā arī Vanda Karpenko, Regīna Rokjāne un Santa Belousova.
Šīs atmiņas apliecināja, cik nozīmīga bija šī vieta daudzu cilvēku dzīvē, jo šeit notika gan ekonomiskā darbība, gan kultūras norises. Liela nozīme tajā visā bija ilggadējam stacijas priekšniekam Jānim Lubertam. Pamatojoties uz viņa atmiņām un fotogrāfijām, tika izveidota izstāde “Līksnas stacija laiku lokos”, kuru vēl līdz 30. septembrim var aplūkot stacijas uzgaidāmajā telpā.
Atbildot uz konkursa jautājumiem, varēja iegūt nozīmīti ar Līksnas stacijas attēlu, kā arī ar QR koda palīdzību interaktīvi izstaigāt pa stacijas ēkām.
Dienas noslēgumā apmeklētāji noskatījās režisora J. Streiča filmu “Šauj manā vietā!”, kas 1970. gadā bija uzņemta Līksnas stacijā. Tajā piedalījās arī stacijas darbinieki un iedzīvotāji.

Paldies, par atmiņu stāstiem O. Kuzminai, V. Karpenko, R. Rokjānei, S. Belousovai! Paldies par atsaucību pasākuma sagatavošanas posmā Līksnas pagasta pārvaldes vadītājai B. Ozoliņai, J. Lubertam, A. Rokjānam, A. Lubertei, R. Gadzānam, I. Smanam un Skrindu dzimtas muzejam.

Līksnas Kultūras nama direktore
Valentīna Korsiete