“Meža Mackevičos” oktobrī tiks apmācīti zemessargi un karavīri

Šomēnes Augšdaugavas novada Vaboles pagasta militārajā poligonā “Meža Mackeviči” notiek Zemessardzes militārās apmācības, kuru mērķis ir uzturēt un uzlabot zemessargu un karavīru individuālās un kolektīvās iemaņas.

Oktobra pēdējā nedēļā poligonā plānotas NBS militārās mācības “Bastions 2021”, kuru laikā Nacionālo bruņoto spēku profesionālās vienības un zemessardzes inženieru vienības veicinās pieredzes apmaiņu, trenēs savstarpējo sadarbību un atbalsta sniegšanu krīzes situācijās.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienībās militārās apmācības process turpinās, pielāgojot katram uzdevumam un apmācībai valstī noteiktās Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas drošības prasības.

Mācību laikā pārvietosies militārā tehnika, bruņoti karavīri un zemessargi, tiks izmantota mācību un kaujas munīcija (tikai poligonā tam īpaši paredzētās vietās), kā arī kaujas imitācijas līdzekļi. Poligona apkārtnē iespējami īslaicīgi pārvietošanās ierobežojumi un drošības apķēdējums. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties apmācību laikā.

Mācību poligona “Meža Mackeviči” teritorijā ir aizliegts aiztikt jebkādu munīciju, tās sastāvdaļas vai citus aizdomīgus priekšmetus. Atrodot tos, apzīmējiet priekšmetu atrašanās vietu un nekavējoties ziņojiet poligona administrācijai, zvanot uz tālruņa numuru 27883109!

Fotogrāfija no arhīva:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes jauno zemessargu pamatapmācības nometne 2021. gada augustā mācību poligonā “Meža Mackeviči”. Fotogrāfijas autore – Jolanna Ulme.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
Informācijas daļa
Tālrunis: 26192444
E-pasts: erika.bondarenko@mil.lv