Piecos novada ezeros ielaida zivju mazuļus

Pasākuma ”Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā” ietvaros ar Valsts zivju fonda atbalstu Augšdaugavas novadā tiek īstenoti dažāda veida zivju resursu pavairošanas projekti.
30. septembrī piecos Augšdaugavas novada ezeros tika ielaisti zivju mazuļi.

Vaboles pagastā īstenots projekts par 4000 zandartu mazuļu ielaišanu Baltezerā 1040 eiro vērtībā. Demenes pagasta Briģenes ezerā ielaida 13 000 zandartu mazuļu par 3382 eiro. Savukārt Smiļģiņu ezerā tika ielaisti 5000 zandartu mazuļu 1300 eiro vērtībā.

Skrudalienas pagasta pārvalde realizēja projektu par zivju resursu papildināšanu Bruņu ezerā, kur tika ielaisti 4000 zandartu mazuļu 1176 eiro vērtībā, un Sila ezerā, kur tika ielaisti 10 000 zandartu mazuļu 2632 eiro.

Minētajiem projektiem Zivju fonds sedz 89% no izmaksām, savukārt 11% pašvaldība.