Sākas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020” lasīšanas maratons

18. septembrī Naujenes tautas bibliotēkā viesojās Naujenes pamatskolas skolēni, lai uzsāktu “Bērnu žūrijas” jaunās kolekcijas grāmatu lasīšanas maratonu. Šogad pie jau pieredzējušiem 3. klases ekspertiem piebiedrojās arī 4. klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Aivu Lindi! Pirms kopīgas lasīšanas bērni iepazinās ar bibliotēkā iekārtoto Jekaterīnas Smirnovas cūciņu figūriņu kolekcijas izstādi “Maz, maz cūciņ!!!”. Izstādē apskatāmas cūciņu figūriņas no dažādiem materiāliem, lieluma un formas. Bibliotēkā izstādītas 234 cūciņas. Turpinot cūciņu tēmu, Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka lasīšanai priekšā izvēlējas Marjusa Marcinkeviča grāmatu ‘’ Svisis’’, kuras galvenais varonis ir Sivēns. Grāmatā stāstīts par diviem draugiem- Sivēnu un gotiņu Adelaīdu, kuri devās slidot. Ezera dzīlēs viņus gaidīja briesmonis ‘’Svizis’’ar zobainu rīkli, kurš rakstīja uz ledus dīvainus vārdus, nezināmā valodā! Sivēnam un gotiņai bija jāpārvar ne tikai savas bailes, bet arī jāatmin noslēpumainus rakstus. Daudzi skolēni, jau grāmatas lasīšanas sākumā saprata, ka jocīgie uzraksti uz ledus ir otrādi apgriezti vārdi. Un briesmonis Svizis ir parastā Zivs, kura slāpst zem ledus un prasa palīdzību! Pasākumā noslēgumā skolēni mēģināja paši uzrakstīt otrādi apgrieztus vārdus un teikumus. Bija ļoti interesanti un smieklīgi!

Paldies Naujenes pamatskolas 3. un 4. klašu klases audzinātajām Alitai KOKINAI un Aivai LINDAI par sadarbību un aktīvu iesaistīšanos lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu žūrija”! Vairāk par lasījumu skat. šeit.