Sezonas noslēgumā tiks prezentēts projekts „Rainis un fotogrāfija”

16. oktobrī plkst. 14.00 Raiņa māja Berķenelē aicina uz šī gada sezonas noslēguma pasākumu “Dzīve turpinās”. Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar foto izstādi, piedalīties fotoorientēšanās pastaigā, baudīt rudens ābeļdārzu un iesaistīties koka iededzināšanas un krāsu terapijas meistardarbnīcās.

Biedrība Tautas fotostudija “Ezerzeme – F” sadarbībā ar Raiņa māju Berķenelē īsteno projektu „Rainis un fotogrāfija”, kas ļaus sabiedrībai interesantā veidā iepazīt Raiņa dzīvi un daiļradi. Projekta rezultātu varēs vērot jau nākamnedēļ, 16. oktobrī.

Projekta gaitā īstenotas divas lielas ieceres, proti, izveidotas neliela izmēra planšetes individuālām ekskursijām “Orientēšanās Berķenelē” un vizualizēta Raiņa dzeja. Piedalīties projektā tika aicināti fotogrāfi no visas Latvijas. Atsaucās fotogrāfi no Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Daugavpils, Ilūkstes, Naujenes, Viļakas un Ogres.
Daudzi fotogrāfi apmeklēja Raiņa māju Berķenelē, meklēja un fotografēja interesantas detaļas telpu iekšpusē vai ārpusē. Šīs fotogrāfijas izmantotas A4 formāta planšetēm “Orientēšanās Berķenelē”, kas tiks piedāvātas muzeja apmeklētājiem, lai ekskursiju Raiņa mājā padarītu daudz aizraujošāku.
Savukārt jūnijā tika izsludināts fotokonkurss “Raiņa dzejolis fotogrāfijā”, kurā iesūtīti vairāk nekā 30 autoru darbi, no tiem 23 darbi nodrukāti uz ūdens izturīgā foto planšetēm, pievienojot attiecīgas Raiņa dzejoļa rindas.
Projekta autore Ilze Onzule stāsta, ka šo fotomateriālu varēs izmantot ilgtermiņā, organizējot pasākumus muzejos vai skolās. Katra planšete būs kā fotodarbs, kuru var izmantot kā interjera dekoru.

Uz pasākumu 16. oktobrī ir aicināti visi fotogrāfi un ikviens interesents, kas vēlas aplūkot Raiņa dzeju fotogrāfijā. Fotogrāfijas plānots izvietot  Raiņa mājas Berķenelē dārzā. Pasākumā laikā tiks izmēģinātas fotoorientēšanās planšetes, tāpēc ikviens varēs pārbaudīt savas novērošanas spējas un salīdzināt savu redzējumu ar fotogrāfu veikumu.

Projektu „Rainis un fotogrāfija” finansiāli atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S “Latvijas valsts meži”, piešķirot 500 eiro orientēšanās planšetu un fotokonkursa “Raiņa dzejolis fotogrāfijā” darbu izdrukai.

Jāpiebilst, ka Raiņa māja Berķenelē būs pieejama un apciemojama arī pēc sezonas noslēguma, piesakot savu apmeklējumu vai telpu nomu iepriekš pa tālr. 29272200, 26638038, www.rainamaja.lv.

Foto: Ilma Kupcova