Skrudalienas pagastā veiksmīgi realizēts nometnes projekts “Manas dzimtenes pūra lāde -2”

Biedrība “Silenes stariņi” Daugavpils novada programmas “Attīsti sevi! “ ietvaros  daudzfunkcionālajā centrā “Skrudaliena” no š.g. 05.augusta līdz 09.augustam nometnes vadītājas Inaras Lapkovskas vadībā  organizēja jaunatnes dienas nometni  “Manas dzimtenes pūra lāde-2”.

Projekta laikā 12 Daugavpils novada jaunieši devas mācību ekspedīcijā Ilūkstes novada Dvietes pagastā, kur apmeklēja “Muižas ēku” Dvietes centrā. Šeit notika vīnogu lapas tējas degustēšana, dalībnieki apskatīja muižas telpu un tika iepazīstināti ar novadpētniecības krātuves materiāliem. Pēc tam tika apmeklēts mini zoodārzs “Vidzemnieki”, kur jaunieši apskatīja mājas un eksotisku putnu, dzīvnieku un atpūstas rotaļu laukumā.   Lielu iespaidu atstāja Dviete-Latvijas vīnogu tēva  Paula Sukatnieka dzimtas vietas- māja un dārza “Apsītes”. Te dzima un savu mūžu pavadīja cilvēks, kurš savu vārdu zelta burtiem ierakstījis Latvijas vīnkopības vēsturē. Te tapa vīnogu šķirne “Dvietes zilā”. Ekspedīcijas noslēgumā tika organizēta saldējuma mājiņa “Dvietes vīnodziņa”, notika saldējuma pagatavošana un degustācija.

Jaunieši piedalījās radošās darbnīcās „Pogu skaistums”, “Putnubiedēklis”, ”Atklātne draugam”, sporta pasākumos, intelektuālās spēlēs un izklaidēs. Tas ļāva atpūsties, nostiprināt savu veselību, iegūt jaunas zināšanas.

Nometnes noslēgumā tika organizēts  pārgājiens Salienā. Pagasta bibliotēkā viņi iepazinās ar Kārļa Griguļa biogrāfiju, kuru sauca arī par Griguļtēvu un Putnu cilvēku. Savu dzīves gaitu viņš uzsāca Ilūkstes apriņķa Salienas pagastā. Jaunatne apmeklēja vietu, kur 1994.gadā uzstādīja piemiņas akmeni K.Grigulim – Poguļankas upes krasta malā.  Tika apmeklēts arī Poguļankas dižakmens, vecais arkveida tilts un avots. Pie avota tika organizēta atpūta  un spēles aktivitātes

Piedalīšanās nometnē  deva jauniešiem iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku, attīstīt savas prasmes, pilnveidot zināšanas un radošumu, iemācīties strādāt komandā un individuāli.

FOTOGALERIJA