TLMS “Pūpoli” mācīja groziņu pīšanas mākslā

Jau vienpadsmito reizi visā Latvijā 155 vietās norisinājās pasākums ‘’Satiec savu meistaru!’’. Ļoti pozitīva un darbīga svētdiena 7.aprīlī noritēja Špoģu Mūzikas un mākslas skolā  TLMS  ’’Pūpoli’’ dalībniekiem un rosīgiem ciemiņiem no Preiļiem, Ilūkstes, Vaboles, Ambeļiem un Špoģiem.

Tika pīti nelieli ‘’riekšaviņgroziņi’’ uz iepriekš sagatavotiem karkasiem, lai nepieredzējis interesents varētu paspēt iemācīties un nopīt savu groziņu, ko paņemt līdzi mājup.  Laiks kopīgā radošā darba procesā paskrēja vēja spārniem. Taujājot klātesošajiem par šāda pasākuma nepieciešamību un lietderību, tika saņemta atbilde: ‘’Viennozīmīgi!’’ Acīs mirdzēja prieks un sejas rotāja smaidi. Daža laba krunka iegūla pierēs vien mēģinot savaldīt spītīgo kārkla klūgas sloksnīti, bet, kad viss izdevās, prieks bija desmitkārtīgs.

TLMS  ’’Pūpoli’’ pasākumā ‘’Satiec savu meistaru’’ piedalījās pirmoreiz. Ceram, ka tas kļūs par ikgadēju tradīciju un groziņu pinēju prasmes tiks saglabātas nākamajām paaudzēm.

FOTOGALERIJA

Maija Kivleniece
TLMS ‘’Pūpoli’’ vadītāja