Turpinās Līksnas baznīcas jumta remonts

Turpinās remontdarbi, lai pilnībā nomainītu vairāk nekā 100 gadus veco un ilgu laiku avārijas stāvoklī esošo Līksnas dievnama jumtu. Jumts gadu gaitā ticis vairākkārtīgi lāpīts. Neskatoties uz to, ūdens turpināja tam tecēt cauri un bojāt pašu neogotikas stilā celto baznīcu.

Darbs ir gana apjomīgs, taču ierasts, jo celtniecības kompānijai “Defass-D”, kā stāsta uzņēmuma vadītājs Aleksandrs Cinne, ir laba pieredze ar sakrālā kultūras mantojuma būvju remontiem. Līksnas baznīcas atjaunošanas darbos “Defass-D” piedalās ne pirmoreiz. 2009. gadā tieši šī celtniecības kompānija veica veco baznīcas torņu demontāžu un jauno torņu uzstādīšanu.

Kopīgās Līksnas baznīcas būvdarbu izmaksas ir 174 000 eiro. Jumta renovācijai 20 tūkstošus eiro savākusi pati draudze, vēl tik pat lielu summu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīrusi Daugavpils novada dome, bet lielākā summa – 100 tūkstoši eiro gūti no valsts Sakrālā mantojuma programmas. Tajā svarīgākie kritēriji bija divi: iesniegto projektu gatavība un glābšanas darbu kritiskuma pakāpe.

Tiek plānots, ka jumts ekspluatācijā tiks nodots īsi pirms Lieldienām.