11. septembris Bebrenē

“Sēlijas salas”  11. un 12. septembrī visus aicināja garšu ceļojumā uz “Mājas kafejnīcu dienām”. Šajās dienās savas durvis un dārzus visā Sēlijā vēra13 saimniecības, kas tieši šai reizei bija sagatavojušas īpašu ēdienkarti un kultūras programmu.

Bebrenes pagastā 11. septembrī Mājas kafejnīcu dienas iesākās ar Grāfienes stāstu Bebrenes muižā, kur pusdienlaikā apmeklētāji jau varēja nobaudīt gardu maltīti. Taču vislielāko uzmanību izpelnījās Zirgu parāde, kuras laikā nākamie zirgkopji demonstrēja graciozo zirgu prasmes. Savukārt savu radošumu gan viesi, gan bebrenieši varēja nodemonstrēt darbnīcā Rudens krāsas no augiem veidojot kompozīcijas.

Vakarpusē pasākuma programma risinājās Bebrenes dzirnavās, kas sākās ar elpošanas vingrinājumiem brīvā dabā horeogrāfes un dejotājas Lilijas Liporas vadībā. Vēlāk dzirnavās biologs, zivju ekologs Matīss Žagars stāstīja par savu darbu dažādās ekspedīcijās ārzemēs un Latvijā pētot daudzveidīgo ūdens pasauli un tās iemītniekus. Raisījās diskusija par zivīm un ilgspējīgu dabas resursu apsaimniekošanu.

Lietus ieviesa savas korekcijas pasākuma turpmākajā gaitā, taču audiovizuālā laikmetīgās dejas izrāde “Brīvdabas bioloģija. Zuša stāsts” vienalga notika. Tās laikā dejotāji no dejas teātra kompānijas “ Stars’ Well” lika aizdomāties par dabu un dabisko mūsos. Par to, ka mēs visi esam kopā un saistīti vienotā ekosistēmā – aļģes, zivis, ūdeņi, zeme, kukaiņi, putni, dzīvnieki un cilvēki. Izrādes pamatā ir pasaulē tikpat kā izzudušas zivju populācijas Eiropas zuša stāsts.

Varējām arī izjust un baudīt muižas parka savdabīgo gaisotni. Izgaismots dažādās krāsās un dažviet grimdams ēnā tas veidoja noslēpumainu, noskaņu pilnu pasauli.

Teksts un foto: www.manabebrene.lv