Aicina piedalīties Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP), kā arī bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicina piedalīties Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās, Latviju sadalot 30 reģionos. Arī Daugavpils novads piedalās šajās sacensībās.

Bibliotēkām vai skolām dalību sacensībās  lūgums pieteikt rakstiski Daugavpils reģiona sacensību kuratorei Inese Locikai (inese.locika@inbox.lv). Sīkākai informācijai zvanīt 26816439.

Sacensībās aicināti piedalīties 11-12 gadus jauni 5.-6. klašu skolēni.
Dalībnieku 3 minūšu lasījumu žūrija vērtēs pēc noteiktiem kritērijiem. Skolās/bibliotēkās konkursa pirmā kārta notiek līdz 2019.gada janvāra beigām. Savukārt Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada fināls notiks jau 14.martā Daugavpils novada Kultūras centrā „Vārpa”.

 Sacensību noteikumus skat. te – NOLIKUMS

Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Kā liecina PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study – Starptautiskais lasītprasmes novērtēšanas pētījums) 2016. gada pētījums, Latvijas skolēni paši sevi ierindo 4. vietā no beigām 50 valstu konkurencē. Skaļās lasīšanas sacensība ir paredzēta arī pašapziņas celšanai, kā arī zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņu izlīdzināšanai.