Daugavpils novada jaunatnes intelektuālā spēle “100 jautājumi par Latviju”

7.decembrī Sventes kultūras namā norisinājās šī gada noslēdzošā Daugavpils novada jaunatnes intelektuālā spēle. Spēles formāts bija savādāks nekā vienmēr, jo visi 100 spēles jautājumi bija saistīti ar Latvijas dabu, vēsturi, arhitektūru, mākslu, literatūru utt. Spēli organizēja biedrība “Atklāsme”, Daugavpils Universitātes pasniedzēji un pētnieki.

Spēlē piedalījās 13 komandas no Ambeļu, Kalupes, Kalkūnes, Līksnas, Medumu, Sventes, Laucesas, Višķu,  Salienas, Skrudalienas, Demenes, Dubnas un Maļinovas pagastiem.  Izspēlējot 2 tūres pa 50 jautājumiem, jaunieši parādīja savas zināšanas un erudīciju. Kā atzīmēja Daugavpils Universitātēs pētnieks Žans Badins: “Spēles rezultāti  mūs ļoti iepriecināja, novada jaunieši ir ļoti aktīvi un  spēles laikā parādīja labus rezultātus”.

Spēles rezultāti:

1.vieta – Kalupes pagasts
2.vieta- Laucesas pagasts
3.vieta- Kalkūnes pagasts

Izsakām lielu pateicību Sventes pagasta jaunatnes lietu speciālistam Viktoram Petaško par skaistu un siltu uzņemšanu, biedrībai “Atklāsme” par spēles sagatavošanu un novadīšanu un visām komandām par aktīvu dalību!  Tiekamies 2019. gadā!

Informāciju sagatavojusi:
Olesja Ņikitina