Augšdaugavas novadā vismaz 1. poti saņēma jau 64 % iedzīvotāju

Kā liecina statistikas dati, uz 5. decembri mūsu novadā pirmo poti pret Covid – 19 saņēma 64% iedzīvotāju. No kopumā gandrīz 26 tūkstošiem iedzīvotāju, sākot no 12 gadu vecuma, pirmo devu saņēma 16 470 cilvēki.

Lielākā aptvere ir iedzīvotāju vidū ar vecumu 50 – 59 gadi, kur savakcinēti jau 80%, pēc tiem seko 60 – 69 gadīgie, kur pirmo poti saņēma 77%, savukārt starp tiem, kas ir 40 – 49 gadu veci savakcinēto skaits ir 75%. Citām vecuma grupām vērojams pakāpenisks procentuālais vakcinēšanās samazinājums. Vismazāk vakcinēto ar 1. poti ir iedzīvotāju grupā no 12 – 15 gadiem – tie ir tikai 23%.

Augšdaugavas novadā vakcinācija notiek dažādos veidos. Viens no tiem ir sadarbībā ar NBS, kad notiek izbraukuma vakcinācija pie iedzīvotājiem mājās. Arī sociālais dienests aktīvi iesaistās iedzīvotāju vakcinācijas procesa īstenošanā.

Vakcinācijas process notiek pakāpeniski, bet ir arī dienas, kad vakcinēto skaits sasniedz ievērojamus skaitļus, piemēram, 1. decembrī vien tika sapotēts 241 novada iedzīvotājs.