Aviotūrisms kā viens no piedzīvojuma veidiem Daugavpils novadā

Daugavpils novadā ir pieejami vairāki aktīvas atpūtas veidi, piedāvājumu spektrs ir gana plašs, un viens no ļoti aizraujošiem un vilinošiem aktīvā tūrisma veidiem ir aviotūrisms, tiem, kuri vēlas spert soli mākoņos. Neaprakstāmas emocijas pārņem lidojot ar lidmašīnu vai, veicot lēcienu ar izpletni. Adrenalīna deva un elpu aizraujoši dabas un pilsētas skati no putna lidojuma augstuma ir garantēti.

Jāpiemin, ka Daugavpils novadā ir vairāki lidlauki. Viens no tiem ir Grīvas lidlauks, kurš atrodas Daugavpils novada Kalkūnes pagastā. Izvietojies Daugavas upes kreisajā krastā 4 km no Daugavpils pilsētas centra. Lidlaukam ir viens 830 m garš un 90 m plats zāles seguma skrejceļš. Lidlauks pieder Daugavpils novada pašvaldībai.

 Šeit savu darbību veic Sporta biedrība “Ultra”, kura piedāvā pasažieru vizināšanu ar speciālo tandēma paraplānu vai moto-deltaplānu gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas un novada viesiem, kā arī apmācību lidojumiem ar paraplānu/deltaplānu un pilotu sertifikāciju. Tiek piedāvāta arī tūrisma braucienu organizēšana uz lidvietām.

Savus pakalpojumus Grīvas lidlaukā piedāvā arī izpletņlēcēju Sporta klubs “D.I.S.K”. Neaizmirstams lēciens – atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, kā arī pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu. Tiek rīkoti arī ievērojami izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi. Kluba galvenā bagātība – profesionāli instruktori un vienots sportistu kolektīvs. Kluba instruktori ir atzīti sporta meistari, dažādu nacionālo un starptautisko sacensību uzvarētāji, demonstrējumu lēcienu dalībnieki.

Daugavpils lidlauks atrodas Naujenes pagastā, Locikos, aptuveni 15 km attālumā no Daugavpils.  Tas ir bijušais militārais lidlauks. Lidlaukā ir viens 1000 m garš un 23m plats betona seguma skrejceļš, kas ierīkots uz lidlauka manevrēšanas ceļa. Galvenais 2500 m garais skrejceļš ir daļēji demontēts un nav izmantojams. Lidlauks un tā piegulošā teritorija šobrīd ir degradēta teritorija 232 ha platībā. Iespējams nākotnē šeit tiks izveidots ALTOP industriālais parks, kurā ietverts Viedo tehnoloģiju parks, Zinātnes parks un Daugavpils lidosta ar aviācijas centru.

Foto: www.lidlauki.files.wordpress.com

Višķu lidlauks ir nesertificēts lidlauks Daugavpils novada Višķu pagastā. Lidlaukā ir viens 400 m garš un 20 m plats asfalta seguma skrejceļš. Izbūvēts padomju laikā un līdz 1991. gadam izmantots kā lauksaimniecības lidlauks.

 

Līksnas lidlauks kādreiz arī izmantots kā militārais lidlauks, vēlāk lauksaimniecības vajadzībām, izkārtojies uz Ziemeļiem no Daugavpils, starp šoseju un Daugavas upi. Asfaltēta skrejceļa garums ir 400 m un platums 20 m. Tuvu skrejceļam izauguši lieli koki, tāpēc šobrīd lidlauks praktiski nav izmantojams. Piemērots tikai lietošanai ārkārtas situācijās.

Foto: www.lidlauki.files.wordpress.com

Lēcienu ar izpletni sezona parasti sākas aprīlī un ilgst līdz septembrim. Viss ir atkarīgs no laika apstākļiem, savukārt lidojumu ar paraplānu parasti var īstenot laika periodā no aprīļa līdz oktobrim. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Papildus informācija: www.visitdaugavpils.lv

Informāciju sagatavoja:
Inna Bebre
Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA”
Tūrisma organizatore
Tālr.: +371 65424147
e-pasts: taka@dnd.lv
Facebook: Daugavpils novads.Travel
www.visitdaugavpils.lv