Daugavpils novada domē viesojās Latvijas Radio Latgales studija

Daugavpils novada domē tapa Latvijas Radio 1 raidījuma “Latgolys stuņde” ieraksts par Daugavpils novadu šodien un tā attīstību nākotnē.

Diskusijā piedalījās Daugavpils novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis, Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova, Sventes vidusskolas direktors Aleksandrs Sibircevs un SIA “Rubiki” vadītājs Guntars Vingris. Žurnālists Juris Saukāns aicināja uz diskusiju par administratīvi teritoriālo reformu un topošo Augšdaugavas novadu. Interesējās, kādas izmaiņas reformas sakarā gaidāmas izglītības jomā, skolu sistēmā, ceļu infrastruktūrā, sociālajā un uzņēmējdarbības jomā.

Diskusijas gaitā tika pārrunāta Daugavpils lidostas attīstības vīzija un tās turpmākā ietekme uz pierobežu un Daugavpils novadu, runāts par jauno ģimeņu un uzņēmēju piesaistes iespējām novadam, par uzņēmējdarbības tendencēm novadā, par kultūrvēsturisko identitāti Latgalē/Sēlijā, par sociālās jomas iespējām un problēmām, un daudziem citiem aktuāliem jautājumiem.

Diskusijas audioieraksts Latvijas radio Latgales studijas tīmekļvietnē:

Diskusijas videoieraksts Facebook vietnē:

#LatgolysStuņde: Daugovpiļs nūvods

#LatgolysStuņde: Daugovpiļs nūvodsDaugovpiļs nūvods ir īprīškejā teritorialajā reformā sataiseita pošvaldeiba Latvejis dīnavydaustrumūs, kas sovā ziņā atsarūn gon Latgolys, gon Sēlejis viesturiskajuos zemēs. Šūbreid nūvods apvīnoj 19 bejušuo Daugovpils rajona pogostus, kur dzeivoj ap 20 tyukstūšom cylvāku. Te gon der pībiļst, ka vēļ pyrma desmit godu īdzeivuotuoju skaits beja par trešdaļu leluoks. Ka leluokuos golvyssuopis nūvodā tān ir depopulaceja i bezdorbs, tod lapnums i golvonais turisma objekts – Daugovys lūki, kas šūgod pandemejis laikā pīsaistejs daudzi turistu. Jau cytugod jaunos teritorialuos reformys rezultatā nūvods tiks apvīnuots ar Ilyukstis nūvodu i iz prīšku tiks saukts par Augšdaugovys nūvodu.Turpynojūt apzynuot dažaidu Latgolys i pīrūbeža nūvodu dzeivi i īdzeivuotuoju dūmys par teritorejis atteisteibu, itymā reizē sasateikam ar Daugovpiļs nūvoda dūmis prīšksādātuoja 1. vītinīku Aivaru Rasčevski, nūvoda Socialuo dīnasta vadeituoju Annu Jegorovu, Sveņtis vydškolys direktoru Aleksandru Sibircevu i SIA “Rubiki” vadeituoju Guntaru Vingri, kurs Daugovpiļs nūvoda īdzeivuotuojus nūdarbynoj plastmasys izstruoduojumu ražūtnē Leiksnā. Runuosim par dzeivi nūvodā tagad i reformys īspaidu iz prīšku.Īsaklausi! Raidam latgaliski!

Posted by Latvijas Radio Latgales studija on Piektdiena, 2020. gada 18. septembris