Daugavpils novada kopstends startē starptautiskajā izstādē

Starptautiskajā pārtikas ražotāju izstādē Rīga Food, kas notiek izstāžu centrā ”Ķīpsala”, piedalās uzņēmēji no dažādām vietām, kā arī no Daugavpils novada. Šogad gastronomisko piedāvājumu un kulināro mantojumu hallē mūsu novadu pārstāvēja 3 uzņēmēji.

Viens no tiem ir latgaļu konjaka ”Kazanova Moonshine” ražotājs no Biķernieku pagasta (saimnieks Iļja Ivanovs). Izstādē no Daugavpils novada piedalījās arī Kārlis Jadzevičs, kuram ir izveidota piemājas medus un medus izstrādājumu saimniecība Kalkūnes pagastā. Savu dalību Daugavpils novada kopstendā pieteica arī Igors Svilpe (SIA Anno Demene), kurš ar lāzergriezni izgriež dekoratīvos iepakojumus no koka.

Izstāde ļauj uzņēmējiem 4 dienu laikā sasniegt lielu potenciālo klientu, nozares speciālistu un sadarbības partneru auditoriju – izstādi apmeklē ap 39 000 cilvēku. Katram uzņēmējam tā ir arī lieliska iespēja prezentēt un pārdot produktus, kā arī smelties jaunas idejas sava biznesa attīstībai.

Izstāde ir lielisks atspēriena punkts, īpaši jaunajiem uzņēmumiem, kuri plāno startēt ārvalstu pārtikas izstādēs. Pieprasījums pēc mājražotāju produktiem aug visā Eiropā, kā arī kļūst arvien populārāki mājražotāju un ekoloģisko produktu veikaliņi.

Šogad Covid-19 ēnā uzņēmēju aktivitāte bijusi mazāka nekā iepriekšējos gadus. Neskatoties uz to, Daugavpils novads lepojas ar saviem uzņēmējiem un izsaka pateicību tiem, kas nolēma piedalīties izstādē.

Izstādē Ķīpsalā pārstāvēto valstu loks ir diezgan plašs – apmeklētājus uzrunāt ieradušies pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Beļģijas, Turcijas, Ķīnas, Japānas, Lielbritānijas, Čehijas, Spānijas, Polijas, Krievijas un Ukrainas.

Daugavpils novads izstādē Riga Food piedalās kopš 2013. gada. Dalība Daugavpils novada kopstendā ir bezmaksas.

Informāciju apkopoja: Dainis Bitiņš