Jau piekto gadu Višķos noritēja netradicionālā modes skate – konkurss

Špoģu Mūzikas un mākslas skola jau piekto gadu organizēja Latgales un Vidzemes reģionu mākslas skolu Modes skati – konkursu. Šogad konkursa tēma bija “Priekšmets. Manta.Lieta”. Konkursa ideja ir pievērst uzmanību netradicionālajai mākslai, rosināt bērnu iztēli un spējas izmantot netradicionālus izejmateriālus, kā arī praktiski pielietot savas zināšanas mākslas darbu veidošanā. Jāpiebilst, ka gadu no gada konkursa dalībnieku mākslinieciskā kvalitāte, sniegums un radošā izdoma pieaug, kas krietni apgrūtina žūrijas darbu, nosakot labākos no labākajiem.

Šogad jauno mākslinieku darbus vērtēja kompetenta žūrijas, kuras sastāvā bija māksliniece Sandra Poplavska – Rimicāne, apģērbu modelētāja un māksliniece Baiba Priedīte, apģērbu dizainere Margarita Stoļarova, starptautisko projektu koordinatore Gaļina Paniča (Baltkrievija) un Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms.  Žūrija vērtēja pēc šādiem kritērijiem – tērpu izpildījuma tehnika, sarežģītības pakāpe un darba kvalitāte, materiālu izvēle un pielietojums, idejas oriģinalitāte, mākslinieciskais sniegums un prezentācija.

Modes skatē tika pārstāvēta Špoģu Mūzikas un mākslas skola, Krāslavas Mākslas skola, Jura Soikāna Ludzas mākslas skola, Ropažu Mūzikas un mākslas skola “Redenpois”, Naujenes Mūzikas un mākslas skola, Preiļu Mūzikas un mākslas skola, Aglonas bērnu un jauniešu brīva laika pavadīšanas centrs “Strops”, Ilūkstes Mūzikas un mākslas skola, Daugavpils Dizaina un mākslas skola “Saules skola”, Ķekavas Mākslas skola, kā arī viesi no Baltkrievijas – Šarkavščinas bērnu mākslas skola un Vitebskas rajona Janovičas vidusskola.

Modes skates vērtēšana notika divās vecuma grupās – jaunākā grupa līdz 12 gadiem un vecākā grupa no 12 gadiem un vecāki. Katrai vecuma grupai tika piešķirtās pirmās trīs vietas. Savu favorītu varēja noteikt arī skatītāji, piešķirot Skatītāju simpātiju balvu.

Pēc modes skates, kuru pavadīja neviltoti skatītāju aplausi, žūrija devās ilgā apspriedē. Žūrijas priekšsēdētāja Sandra Poplavska –Rimicāne atzina, ka vērtēt un vienoties par uzvarētājiem nebija viegli. “Man ir patiess prieks, ka Višķos notiek tik vērienīgs pasākums ar lielu dalībnieku skaitu. Goda vārds, vērtēt bija ļoti grūti. Katrs ir centies, arī mērojis ceļu no tālām pilsētām un pat valstīm. Dažām kolekcijām bija vājāks tehniskais izpildījums, bet toties ļoti oriģināla ideja. Skolotāji ir malači, ka pierunā audzēkņus piedalīties skatē, īpašs prieks, ka iesaistās arī zēni. Piedalīšanās šādās modes skatēs sniedz jauniešiem māku un drošsirdību uzstāties publikas priekšā. Viņi iemācās uz skatuves būt pārliecinošiem, nebaidīties no publikas un spēju sevi parādīt,” pārliecināta S.Poplavska –Rimicāne.

Pasākuma noslēgumā tika sadalīti amatniecības meistara Valda Grebeža veidoto balvu komplekti.

Jaunākā grupa (līdz 12 gadiem):

I Špoģu Mūzikas un mākslas skola, kolekcija “T-ēra”
II Krāslavas Mākslas skola, kolekcija “Stop time”
III Preiļu Mūzikas un mākslas skola, kolekcija “Tādas lietas”

Vecākā grupa (no 12 gadiem):

I Daugavpils Dizaina un mākslas skola “Saules skola”, kolekcija “Gaismas simfonija”
II Vitebskas rajona Janovičas vidusskola (Baltkrievija), kolekcija “Рапсодия васильковых тонов”
III Špoģu Mūzikas un mākslas skola, kolekcija “Laika spogulis”

Skatītāju simpātiju balva – Špoģu Mūzikas un mākslas skolas kolekcija “T-ēra”

Balva “Pedagogs –mentors” – Jura Soikāna Ludzas Mākslas skolas skolotāja Iveta Ladusāne.

Daugavpils Dizaina un mākslas skola “Saules skola” kolekcijas “Gaismas simfonija” autores Jana, Anastasija, Teona un Evelīna stāsta, ka ideja pielietot lampas pieder skolotājai Jeļenai Seļivanovai. Kolekcija tapa piecus mēnešus, tāpēc meitenēm ir īpašs prieks, ka ilgais darbs un pūles atmaksājās ar uzvaru.

Gandarījumu par 1. vietu pauda arī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas jaunākās dalībnieces. Arī viņu kolekcijas “T-ēra” idejas ģenerators bija skolotāja Anita Karpenko. Kolekcija tapa 3-4 nedēļu laikā. ”Mums nebija uztraukums uzstāties, bet bija uztraukums, kad sāka pasniegt balvas. Baidījāmies, ka paliksim bez apbalvojuma,” atzīst Maija, kura neslēpa patiesu prieku par augsto novērtējumu.

FOTOGALERIJA