Medumu pagasta jauniešu aktivitātes

Augusta sākumā jaunieši piedalījās ikgadēja pasākumā „Daugavpils novada jauniešu salidojums 2018”. Jau trešo gadu pēc kārtas jauniešus sadalīja 19 komandās, kuras piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, kā arī jauniešiem tika uzdots mājas darbs, piedaloties telšu pilsētiņas rotāšanā, kur vajadzēja parādīt piederību Latvijai. Medumu pagasta jaunieši no savas telts uzmeistaroja muzeju, kur varēja aplūkot fotoizstādi ar jauniešu veidotām fotogrāfijām. Fotogrāfijās tika attēloti visi 24 Medumu pagasta ezeri, kuri arī simbolizē Medumu pagasta ģerboņa 24 ozollapas.  Vakara priekšnesuma mājas darbā, kura tēma šogad bija “Latviešu tautas pasakas jauniešu redzējumā”, Medumu pagasta jaunieši iestudēja „Ozolzīlēna piedzīvojumi” pēc Margaritas Stārastes pasakas motīviem „Zīļuks”. Pēc vakara priekšnesuma, kā jau ierasts, notika diskotēka, kur jaunieši jautri pavadīja vakaru. Otrā dienā, aizritot sporta sacensību fināliem, tika paziņoti sporta disciplīnu un kopvērtējuma rezultāti, kuri tika iegūti summējot sporta un mājas darbu konkursā iegūtos punktus. Mājās darbu konkursā par labākiem kļuva Medumu pagasta jaunieši, kas viņiem bija liels un patīkams pārsteigums.

Turpmāk jaunieši savu košo augustu papildināja ar radošu darbnīcu „Varavīksne”, lai bērni un jaunieši varētu izrotāt daļu no Medumu parka. Viņi veco un pamesto sienu pārtaisīja par spožu un kreatīvu attēlu. Attēlā tika iekļautas latvju senās zīmes un simboli Latvijas simtgades popularizēšanai.

Visas vasaras garumā jaunieši vāca Medumu pagastu ģimeņu aizmirstas un tradicionālas receptes. Jaunieši pulcējas kopā ar senioriem, kur cienījamās kundzes dalījās ar savas ģimenes senām receptēm. Jauniešiem bija iespēja ne tikai pierakstīt visas receptes, bet arī nodegustēt katras ģimenes tradicionālo ēdienu. Septembrī jaunieši apkopoja visas savāktas receptes un izdeva paštaisītos bukletus, kurus jaunieši sadalīja iedzīvotājiem un viesiem Medumu pagasta svētkos.

Sākoties septembrim, Medumu jaunieši kā jau katru gadu iesaistījās Medumu pagasta svētku organizēšanā, aktīvo darbnīcu un sporta discīplīnu rīkošanā. Brīvprātīgie jaunieši aktīvi iesaistīja iedzīvotājus, kā arī viesus piedalīties radošās darbnīcās, kur viņiem tika piedāvāta iespēja izmēģināt darboties sietspiedes tehnikā, kā arī zīmēt ar diegiem, izveidojot bitīti.

20.septembrī Medumu pagasta jauniete piedalījās kopā ar citiem 8 Daugavpils novada jauniešiem Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju Konfederācijas rīkotajā pasākumā jauniešiem Youth Empowered Latvija – #PanākumuSkola. Šoreiz jauniešu priekšā uzstājas četri motivatori. Pirmais uzstājās Justs Sirmais, kurš pārstāvēja Latviju Eirovīzijas konkursā, otrā Alise Pabērza, kura ir Festivāla Summer Sound un Neražu naktis sabiedrisko attiecību vadītāja, trešā Diāna Lāce, kas ir programmu vadītāja riska kapitāla fondā  Overkill Ventures un jauniešu iniciatīvu organizācijas Global Shapers Riga dibinātāja un šo interesantu semināru esot pabeidzis Dinārs Zāģers, kurš ir fitnesa treneris.

Savu aktīvu darbību jauniete turpināja arī piedaloties kā brīvprātīgā Daugavpils novada dienās, kur viņa kopā ar citiem brīvprātīgiem novadīja radošu darbnīcu un izrotāja fotosienu ar spožām krāsām.

Medumu pagasta jaunieši noslēdza septembri ar instalācijas novietošanu, kura tika veidota un krāsota par godu Latvijas simtgadei, ceļa posmā no Zarasiem (Lietuva) uz Daugavpili, kur atrodas Medumu pagasta teritorija. Uzstādīts tā, lai viesi varētu redzēt šo patriotisku apskates objektu no citām valstīm.

Informāciju sagatavoja:
Jevgenija Kalinčuka
Jauniešu biedrības “Medumu Cerība” biedrs