Biškopji dāvā medu novada sociālajiem darbiniekiem

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļa ir sarūpējusi ļoti dāsnas un veselīgas dāvanas, kas no dažādām novada dravām ir atceļojušas uz Augšdaugavas novada pašvaldību. Šādas bišu sarūpētas veltes tiek pasniegtas jau otru gadu. Pērn medus ceļoja pie novada audžuģimenēm un daudzbērnu ģimenēm, bet šogad biškopji nolēmuši sagādāt pārsteigumu pašvaldības sociālajiem darbiniekiem.

Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļas vadītāja Gunta Some atzīst, ka šogad biškopji nolēma medu dāvāt Augšdaugavas novada sociālajiem darbiniekiem, kuriem ir bijis grūts gads: “Lai viņi to medu nodod tiem, kam tas šobrīd ir visvairāk vajadzīgs. Gan veselības uzlabošanai, gan arī dzīvespriekam un, protams, kā Ziemassvētku dāvana.”

Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova pauž gandarījumu, ka jau otru gadu ir izveidojusies fantastiska sadarbība ar biškopības biedrības Daugavpils nodaļu un ziedojuma tiek saņemts medus, kas ir ievākts novada dravās. Vēl jo vairāk priecē, ka medu šogad saņems tieši sociālie darbinieki, kuriem pēdējie divi gadi bijuši ļoti saspringti. Kopš sākusies Covid pandēmija, sociālajam dienestam darba apjoms ir krietni audzis, jo papildus ikdienas pienākumiem nākuši klāt arī citi.

“Jau pašā sākumā, kad sākās Covid pandēmija, sociālie darbinieki bija pirmie ierindā uz pārtikas paku piegādi, uz cilvēku apzināšanu un informēšanu. Bet šobrīd sociālie darbinieki veltī visus spēkus, lai pēc iespējas vairāk cilvēku vakcinētos pret Covid-19. Tas nav viegls darbs, ir jābūt profesionālam darbiniekam, lai spētu pārliecināt cilvēkus. Arī ja kādā no pagastiem kādam cilvēkam kaut kas atgadās, notiek nelaime, tieši sociālais darbinieks ir pirmais, kas steidzas palīgā uzreiz pēc informācijas saņemšanas,” teic Anna Jegorova.

Medus ir ļoti veselīgs produkts, ko paši biškopji iesaka lietot katru dienu, lai stiprinātu imunitāti. LBB Daugavpils nodaļas vadītāja Gunta Some iesaka to lietot vismaz pa karotei dienā, pievienojot kafijai vai tējai, smērējot uz maizes. Medus ir labs arī pirts procedūrām, jo tajā esošās vērtīgās vielas organisms spēj uzņemt arī caur ādu.

Šogad medus pienesums novada dravās bijis gana dāsns. Arī atsaucība no biškopju puses bijusi daudz lielāka nekā pērn. Vēlmi piedalīties labdarības akcijā izteikuši 15 novada biškopji, kuri dāvājuši vairāk nekā 100 kg medus. “Šogad biškopju aktivitāte ir augusi. Jau vasarā daži biškopji interesējās, vai būs iespēja šogad nodot medu labdarībai. Tāpēc arī medus ir vairāk, jo biškopji gatavojās. Ir sarūpēti 107 kg medus,” saka G. Some.

Biškopju biedrības Daugavpils nodaļas vadītāja atzīst, ka tā kļūs par jauku tradīciju arī turpmāk, turklāt biškopji vēlas dāvāt ne tikai medu, bet arī citas bišu sarūpētas veltes, piemēram, propolisu, bišu maizi un ziedputekšņus.

Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova uzsver, ka medus ir veselības avots, kas jāsaņem katram cilvēkam, tāpēc teic lielu paldies biedrībai un labprāt gaidīs šādās vērtīgas dāvanas arī nākamgad, lai tās pasniegtu tai mērķauditorijai, ko izvēlēsies biškopju biedrība. Tā kā šogad saņemts liels daudzums medus, A. Jegorova pārliecināta, ka tā pietiks ne vien novada sociālajiem darbiniekiem, bet arī sirmgalvjiem, kas mitinās novada sociālās aprūpes iestādēs.

Augšdaugavas novada pašvaldība izsaka lielu pateicību par dāsno dāvanu biškopjiem Broņus Gedžūnam, Sergejam Ščedrovam, Aivaram Zdanovskim, Guntai Somei, Valērijam Ašķeļaņecam, Guntaram Melnim, Vitai Mendriķei, Marijai Merņakai, Annai Stivriņai, Anatolijam Šurhoveckim, Valdim Nurksam, Jānim Trimalniekam, Agnesei Sitnikai, Olgai Purviņai un Gatim Ozoliņam!

Teksts, foto: Inese Minova