“Muzeju nakts” Daugavpils novadā

Šī gada 18. maijā Latvijā norisināsies akcija “Muzeju nakts”. Šī pasākuma ietvaros Daugavpils novada muzeji aicina visus bez maksas apskatīt muzeja ekspozīcijas, piedalīties jaunu izstāžu atklāšanā un radošajās aktivitātēs.

Naujenes Novadpētniecības muzejā (Skolas ielā 1, Naujenē) no plkst. 15.00 līdz 24.00 būs iespēja bez maksas apskatīt muzeja ekspozīcijas. 15.00–16.30, kopā ar ansambļiem un folkloras kopām “Radenie”, “Rūžeņa”, “Odziņas” un “Dzeipurs” tiks atklātas jaunas izstādes : “Naujenes pagasta vēsture”, “Šūsim pašas”, “Vecticībnieku ikdienas dzīve un kultūra 20.gs Latgalē” un spoguļu izstāde. 16.30–16.45 notiks tikšanās ar vecticībnieku kultūras pētnieci Tatjanu Kolosovu. 16.45–17.00 visi tiks gaidīti uz izstādes “Senās amatu prasmes fotogrāfijās” atklāšanu, kurā piedalīsies arī Naujenes vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Dveina”.

Apgūt jaunas prasmes varēs, iesaistoties meistarklasēs: 16.30–18.00 gliemežu veidošana no šenila kociņiem, Naujenes tautas bibliotēkā; 17.00–19.00 māla gliemežu veidošana Naujenes kultūras centrā; 18.00–19.00 lupatu lellīšu veidošanas darbnīca Naujenes Novadpētniecības muzejā.
Jautras aktivitātes nodrošinās Naujenes folkloras kopa “Rūžeņa”: plkst. 17.00­–18.00 radošās aktivitātes un cienasta gatavošana etnogrāfijas ekspozīcijā; 18.30–19.00 jautras rotaļas pie ugunskura, pēc kurām visi tiek aicināti uz cienastu pie saimes galda.

Slutišķu vecticībnieku lauku sētā plkst. 11:00–15:00 norisināsies meistarklase “Vēsturisko koka logu atjaunošana un saglabāšana”, restauratora Uģa Baļļa vadībā.
Plkst. 16.00 apmeklētājiem tiks atklātas izstādes “Koka arhitektūra Naujenes pagastā” un “Galdnieka darbarīki muzeja krājumā”. 16.00–21.00 bezmaksas apskatei būs atvērta “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”.

Skrindu dzimtas muzejā plkst. 16.00–01.00 norisināsies pasākums “Katoļu garīdznieki – tautas modinātāji”. Tā programmas ietvaros 16.00 notiks tikšanās ar Līksnas un Kalupes draudžu esošajiem un bijušajiem priesteriem “Ieskats Līksnas draudzes prāvestu darbībā 19.g.s”. 17.30 tiks atklāta un prezentēta mākslinieka, novadnieka Jāņa Svenča dzejas grāmata “Gadu ritumā”. 19.00-01.00 būs iespējama muzeja izstāžu un ekspozīcijas, videoierakstu krājumu apskatīšana. Pasākumā  ar muzikālo sniegumu piedalīsies  Kalupes katoļu draudzes koris un mūziķe Brigita Madelāne no Daugavpils. Vakara gaitā varēs sildīties pie Muzeju nakts ugunskura un muzeja saimes istabā būs iespējams baudīt karstu tēju.

Raiņa mājā Berķenelē no plkst 12.00 – 20.00 būs iespēja piedalīties izstāžu atklāšanā, meistardarbnīcās un dažādās aktivitātēs. Notiks koncerts “Nav izsapņots, bet izdzīvots” un velobrauciens (maršrutā no Daugavpils Universitātes (Parādes ielā 1 stāvlaukuma) uz Raiņa māju Berķenelē).