Neierasti noritēja tradicionālais pasākumu cikls ”Pūti, pūti Ziemelīti”

Gaidot skaistos un baltos Ziemassvētkus, pie Daugavpils novada izglītības iestāžu ēkām norisinājās tradicionālais pasākums ”Pūti, pūti Ziemelīti”, kas ir veltīts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākumā svaigā gaisā pulcējās pirmsskolas grupiņu piecgadnieki un sešgadnieki kopā ar pedagogiem.

Parasti šis pasākums norisinājās DNKC ”Vārpa”, taču šis gads ieviesa zināmas korekcijas, tādēļ pasākuma vadītāji un organizatori, iejuzdamies pasaku tēlu – aitas, vilka un lapsas lomās, devās izbraukumā. Tika apciemoti Lauceses, Silenes, Salienas, Špoģu, Kalupes, Nīcgales, Vaboles, Lociku, Sventes, Naujenes, Zemgales, Medumu un Randenes  izglītības iestāžu mazie ķipari.

Pasaku tēli iesaistīja bērnus dažādās aktivitātēs, aicinot iet rotaļās un minēt mīklas, nolasīja bērniem Ziemassvētku vecīša sūtītu vēstuli. Par atminētām mīklām bērni tika pie nelielām dāvaniņām, katra grupiņa saņēma kopīgu saldu dāvanu un oriģinālu putuplasta eglīti, kuru vēlāk nodarbību laikā kopā ar skolotājām varēs izrotāt.

Arī pirmsskolas audzēkņi ciemiņiem bija sarūpējuši priekšnesumus – dziesmas un dejas.