Notika ekskursija uz Višķu pagastu

Daugavpils novadā sestdien, 2018.gada 15.septembrī notika divas izzinošas un veselību stiprinošas ekskursijas uz Maļinovas un Dubnas pagastu un uz Višķu pagastu, kurās kopā piedalījās ap 70 interesentu. Šoreiz plašāks stāsts par Višķu pagastu.

No paša rīta pirms došanās ceļā ekskursanti tika sagaidīti Daugavpils novada domē. Omulīgā atmosfērā pie kafijas tases ikviens varēja gan reģistrēties braucienam, gan iepazīties ar ceļabiedriem.

Višķu pagasta apskate sākās ar izzinošu pastaigu Molu muižas parkā gides Anitas Mozules vadībā. Parkā aug aptuveni 75 koku un krūmu sugas. Katram ekskursijas dalībniekam bija iespēja atrast tieši savu koku. Savukārt pēc tam gids Jānis Kudiņš aizveda ekskursantus uz vismistiskāko koku novadā, ap kuru jau daudzus gadsimtus notiekot dažādi brīnumi.

Vēlāk ekskursijas dalībniekiem piebiedrojās arī divas treneres un novadīja nūjošanas prasmju apguves nodarbību. Tās laikā visi devās uz Borovkas pilskalnu. Ceļā gadījās arī negaidīts piedzīvojums, jo nācās šķērsot upi ekstremālā veidā, tomēr nevienu šis pārbaudījums nenobaidīja. Pēc sportiskās pastaigas visus dalībniekus gaidīja sātīgas pusdienas atpūtas bāzē “Vīrogna”.

Ekskursija turpinājās Višķu Sv.Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā, kur dalībniekiem bija dota iespēja uzkāpt dievnama tornī. Baznīcā ikviens varēja uzzināt par tās vēsturi, kā arī padziedāt dziesmas, kuras gide Marta Bicāne vienlaikus spēlēja uz ērģelēm. Pēc tam ekskursanti devās uz Višķu amatnieku centru, kur Valdis Grebežs izstāstīja par savu nodarbošanos, amatu. Ekskursijas noslēgumā tika apmeklēta zemnieku saimniecība “Ziediņi”, kuras saimniece Janīna Kursīte pieaugušajiem pastāstīja par koku un krūmu audzēšanas iespējam. Savukārt bērni varēja nogaršot dažādu šķirņu avenes.

Ekskursiju uz Maļinovas un Dubnas pagastu rīkoja Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” sadarbībā ar pagastu pārvaldēm un ar Daugavpils novada domes atbalstu. Braucienu līdzfinansēja arī tā dalībnieki. Ekskursijas laikā notikusī nūjošanas prasmju apguves nodarbība bija projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/070” aktivitāte.

Informācija: aģentūra “TAKA”.

FOTOGALERIJA