Špogu vidusskola – labāko mazo skolu pieciniekā

Ata Kronvalda fonds ir noteicis jauno, 2019./2020. mācību gada skolu reitingu “Lielā Pūce”. Skolu reitingu veido, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās. „Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Šogad reitingā ir iekļautas 30 Valsts ģimnāzijas, 66 “lielās” skolas un 91 “mazās” skolas.

Mazo skolu grupā reitinga augšgalā nemainīgi 1. ir RTU Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rudzātu vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Mežciema pamatskola, kā arī Špoģu vidusskola. RTU Inženierzinātņu vidusskolas sniegumu veicina augsti kvalificētiem mācību spēki,  lieliska mācību tehniskā bāze, kā arī motivēti un mērķtiecīgi skolēni. Arī Rudzātu vidusskola šogad nemainīgi ierindojās 2. vietā, pierādot prasmes strādāt profesionāli un mērķtiecīgi. Pēc gada pārtraukuma reitinga pieciniekā šogad atgriežas Daugavpils Saskaņas pamatskola, savukārt Mežciema pamatskola no 23. vietas pagājušā gadā pakāpusies uz 4. vietu. Šogad īpaši uzteicams ir Špoģu vidusskolas darbs, jo tas ir palīdzējis skolai iekļūt reitingā un uzreiz ierindoties 5. vietā.

No Daugavpils novada skolām augsto vietu mazo skolu vidū ieņem arī Salienas vidusskola, kura reitingā ar vienlīdzīgām ballēm ir ievietota sešu skolu starpā un atrodas 9. vietā.

Šogad lielo skolu grupā reitinga augšgalā ir: Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas 10. vidusskola, Rīgas 40. vidusskola, Rīgas Franču licejs, Daugavpils tehnoloģiju vidusskola – licejs. Rīgas klasiskā ģimnāzija katru gadu parāda labus rezultātus, ierindojoties topa augšgalā un esot starp labākajām skolām Latvijā, arī šogad pierādot savu izcilību un ierindojoties 1. vietā. Rīgas 10. vidusskola sevi ļoti veiksmīgi pierādīja jau pagājušā gadā, kad no 21. vietas 2018. gadā, tā pakāpās uz 5. vietu (2019. gadā). Šī skola ir pierādījusi savu mērķtiecību un šogad ierindojās 2. vietā, apsteidzot tādus ilggadējus reitinga laureātus kā Rīgas Franču licejs un Daugavpils tehnoloģiju vidusskola – licejs. Uzteicams ir arī Rīgas 40. vidusskolas darbs, šogad šī skola ierindojās reitinga 3. vietā.

„Lielā Pūces” pasniegšana plānota šī gada augustā vienlaikus ar labāko skolotāju godināšanu, kas ieguldījuši visnozīmīgāko darbu talantīgo skolēnu attīstībā. Ata Kronvalda balvas  tradicionāli pasniegs Valsts prezidents, Ata Kronvalda fonda padomes priekšsēdētāja Iveta Ķestere un fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

Sīkāku informāciju par Latvijas skolu reitingu 2019/2020. mācību gadā skatiet http://www.skolureitings.lv/

Avots: Ata Kronvalda fonds