Bērnu žūrijas eksperti Daugavpils māla mākslas centrā

Saulainā 13. marta pēcpusdienā Maļinovas pagasta bibliotēkas bērnu žūrijas mazie eksperti devās ekskursijā uz Daugavpils māla mākslas centru, lai iepazītu Latgales keramiķu darbu.

Māla mākslas centrā mūs sagaidīja Jānis Saikovskis, kurš iepazīstināja ar centra darbību izstāžu ekspozīcijām, keramiķiem un keramiķu darbnīcām. Bērni ar interesi aplūkoja tradicionālos un daudzveidīgos keramikas izstrādājumus un meistaru darbnīcas.

Keramiķe Lilija Zeiļa pastāstīja un parādīja, kā darboties ar mālu, un pati interesantākā ekskursijas daļa – radoša darbošanās. No sākuma drusku bailīgi, jo nezināja, kurš ko grib veidot, bet radās idejas un viss notiek. Šķīvīši, suņi, gliemeži, pat briļļainā klaburčūska, iztēle aizrāva un laiks paskrēja nemanot. Atstājuši darbiņus apdedzināšanai, devāmies mājup. Bibliotēkā pie tējas tases pārspriedām savu veikumu, kopīgi ar papīra puķēm radījām pavasara noskaņu bibliotēkā. Katrs bērnu žūrijas dalībnieks saņēma mazu dāvaniņu – lineālu. Diena bija izdevusies, labā garastāvoklī visi devāmies mājup. Ar nepacietību gaidīsim gatavos darbiņus.

Paldies Daugavpils māla mākslas centram par interesantām aktivitātēm!