Sporta spēlēs komandas sacentās bobslejā, kērlingā un šorttrekā

Lai arī gaisā bija jūtams pavasara virmojums, taču vēl jau ziemas mēnesī, 9. februārī, Kalupes pagastā norisinājās Ziemas sporta spēles, kas šoziem pulcēja 16 novada pagastu komandas. Komandas sacentās 9 disciplīnās. Svētku organizatoru – Kalupes pagasta priekšrocība noteikti ir Daugavpils novadā vienīgais esošais ledus laukums, uz kura veiksmīgi tika organizētas šorttreka un kērlinga disciplīnas, kā arī ripu iemetieni vārtos.

Bobsleja disciplīnā 1. vietā izvirzījās Ambeļu pagasta komanda, 2. vietā atstājot Naujenes, bet 3. – Laucesas pagasta komandu. Nākamā disciplīna pierādīja, ka šo gana populāro vasaras komandu sporta veidu var uzspēlēt arī ziemā. Tā volejbolā ātrākie un spēcīgākie bija Sventes, Vecsalienas un Kalupes komandas pārstāvji. Kērlingā uzvaru izcīnīja Laucesas pagasta komanda, otrajā vietā ierindojās Līksnas pagasta komanda, savukārt 3. vietā uz goda pjedestāla –  Skrudalienas pagasta komanda. Slēpošanā uzvaras laurus plūca Laucesas pagasta komanda, savukārt 2. vietas ieguvēji šajā disciplīnā – Maļinovas pagasta komanda, kā trešie – Kalupes pagasta komanda. Tā saucamajā “zīmulī”, kuru gan grūti nosaukt par sporta disciplīnu, pirmās trīs vietas savā starpā sadalīja Vaboles, Ambeļu un Demenes pagasta komandas. Šorttrekā nepārspējami un ātri bija Kalupes ledus laukuma saimnieki, 2. vietā atstājot praktiski visās disciplīnās pirmās vietas ieguvējus – Laucesas pagasta komandu un 3. – Vaboles pagasta komandas dalībniekus. Hokeja ripas iemetienos vārtos trāpīgākie izrādījās Kalupes, Ambeļu un Vaboles pagasta komandas dalībnieki. Ragaviņu braucēju konkurencē uzvarēja laucesieši, savukārt 2. vietā – Demenes pagasta komanda un 3. – Medumu pagasta komanda. Biatlonā spraigā cīņā pirmo vietu izcīnīja draudzīgā Naujenes pagasta komanda, 2. vietā – maļinovieši, savukārt 3. vietā – novada domi pārstāvošā komanda.

Kopvērtējumā pēc visu rezultātu apkopošanas 1. vietu un uzvaras medaļas savā starpā sadalīja Laucesas pagasta komandas pārstāvji, 2. vietu godam izpelnījās mājinieki – Kalupes pagasta komanda, savukārt par 3. vietu un bronzas godalgām pārliecinoši un gana azartiski pacīnījās Ambeļu pagasta komanda. Komandas pārstāvji, kuru vidū ļoti daudz jauniešu, atzinās, ka galvenā tomēr ir dalība, nevis uzvara. “Mums šodien disciplīnās veicās dažādi, taču prieks, ka pašiem patīk. Galvenais ir piedalīties. Lai ir labs garastāvoklis un laiks priecē. Svarīgi ir atbalstīt savējos un parādīt komandas saliedētību. Domājam, ka tajā arī ir mūsu spēks”, tā bilst komandas dalībnieces Dace un Juta.

Naujenes pagasts šogad ir ticis pie jauna sporta darba organizatora, un pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne stāsta, ka arī komandas sastāvā šogad ir jaunas sejas. “Šodien startos veicas labi. Ir mums jauni dalībnieki, tas priecē. Tie, kas iespējams pirms tam nav tik aktīvi sportojuši. Kuras no disciplīnām patika visvairāk? Laikam jau slidošana, jo tā notika pirmoreiz. Tik forši bija skatīties, kā viņi slido. Neticēju, ka viņi prot! Arī volejbols, kurā gan mums neveicās īpaši labi, jo nebijām trenējušies. Mūsu komandas dalībniece Ērika ir malacis, jo viņa startēja praktiski visās disciplīnās”, tā I. Miglāne.

Daugavpils novada Sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins uzsvēra, ko tagad gan vasaras, gan ziemas sporta spēles novadā norisināsies reizi divos gados, pulcējot tajās arī jauniešus.

FOTOGALERIJA

Pasākums tika īstenots ESF projekta nr. 9.2.4.2/16/I/070  “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā” ietvaros.